nedeľa 15. januára 2017

Najoriginálnejšia akcia na svete - pop-up NIKON večierok


      Na tento príspevok sa chystám už od Vianoc a som veľmi rada, že sa mi nakoniec podarilo skompletizovať a upraviť fotky, aby som sa s vami mohla podeliť o zážitok z najoriginálnejšej akcie na akej som kedy bola. Lebo to máte tak, súce to navonok vyzerá, že ako mi je super, že si chodím po akciách, ale aj keď sa to nezdá, práca na takomto článku mi zaberie niekoľko hodín. 
Ale poďme k veci. Premyslený do najmenších detailov, podnetný, zaujímavý, príjemný, netradičný, taký bol večierok pod taktovkou Nikonu, na ktorý som mala tú česť byť pozvaná, nakoľko so značkou Nikon spolupracujem a som vďačná, že mi veľkoryso poskytujú šikovný foťáčik.

Tak nech sa páči ďalej.

Akcia bola tajná, každý účastník dostal len indikačnú sms s miestom stretnutia, nevedeli sme vôbec čo nás čaká. Zraz bol pri divadle Malá scéna. Zadným vchodom sme prekĺzli do zákulisia. Dostali sme sa tak dnu z opačnej strany – od kulís.


Tam už nás čakal s prípitkom veľmi profesionálny chlapík od vín – someliér Daniel Hrčka, ktorý sa o nás patrične staral po celý večer a ku každému chodu nám nakombinoval hodiace sa vínko. Nemala som o vytknúť, všetky boli vynikajúce!


Keď sme sa každý chopili svojej čaše a usadili v hľadisku, k našej dispozícii na javisku zostal pán osvetľovač (bohužiaľ jeho meno si už nepamätám) z bábkového predstavenia v divadle Malá scéna - Luskáčik. Mohli sme sa ho popýtať na hocičo, čo nás z jeho práce zaujalo, je to veľmi milý pán, čo je cítiť aj z fotiek.Po malej kultúrnej vložke sme sa presunuli do predsiene hľadiska, kde ma ohúrila táto krásna a tematicky prestretá slávnostná tabuľa. Pre mňa osobne bola netradičná farba obrusu, ktorá dodávala hĺbku a tajomnosť celej večeri a taktiež artefakty, ktoré odrážali tému, v ktorej sa niesol celý večer a tou bol Luskáčik. 


Večera sa odohrávala v priestoroch výstavy Light in the Darkness & Darkness in the Light a náladu nám pri papaní spríjemňovala hudobná skupina Ecetera band veľmi príjemnou a nenútenou hudbou. 


Kamoši alebo strážcovia?


Takto vyzeral náš stôl. Zdanlivo dekoračné predmety mali aj svoj účel – v oriešku sa skrýval lístoček s menu a lupa mohla poslúžiť na jeho čítanie. 


Premyslené do najmenších detailov.


Z priloženého miniletáčika sme sa dozvedeli, že táto degustačná večera je realizovaná v rámci pop-up projektu Forbidden taste, v ktorom šéfkuchár Petr Heneš servíruje svoje kulinárske diela. Tie majú byť pre hostí prekvapením podávaným na netušených miestach.


Čo nás tento večer čaká za chody sme sa dozvedeli po tom, čo sme rozlúskli zlatý orech. Boli to zaujímavé kombinácie a preto som už bola veľmi na tie chute zvedavá.Hodovanie bolo zahájené kukuričnou polievkou s tapoikou, popcornom a thajskou bazalkou.


Nasledovala tma a pred nami pristáli tieto svietiace platne a na nich jeseter, kaleráb, sépia, jablko, uhorka. Cítila som sa ako v nejakom science fiction.


Avokádo, edamame, wasabi, maliny a šampiňóny vo forme polievky.


Na vlastnom jazyku sme mali možnosť vyskúšať si nielen fusion cuisine, ale aj zážitkovú gastronómiu, keď zrazu spoza našich chrbtov vyskočili dvaja baleťáci a predviedli nám ukážku z Luskáčika. Pre mňa bolo fascinujúce vidieť profesionálnych tanečníkov tak zblízka, stačilo sa len načiahnuť a mohla som sa dotknúť baletkinej sukničky...


Po nečakanom kultúrnom zážitku sme sa osviežili takto veľmi originálne podávaným a poňatým kiwi so zázvorom ozdobeným jedlými kvetmi. 


K ďalšiemu chodu nám najprv naservírovali sluchátka s hudbou. Určite muselo byť úsmevné pre čašníkov sledovať ako náhle celý stôl stíchol a každý so slúchadlami na ušiach sa sústredil na svoj tanier. 


A na ňom boli jahňací jazyk, batáty, slivky, konfitovaný cesnak, kešu oriešky.


Sladkou bodkou na záver bolo sweet tatoo. Tentoraz to ale nebolo jedlo, ktoré prišlo za hosťom, ale hosť, ktorý prišiel za kuchárom a ten mu na ruku vytetoval sladký dezert. Ten si hosť potom vyzobal alebo ak chcete, zlízal z ruky :-)))A to je všetko priatelia. Po večeri nasledovala neviazaná bezbrehá zábava za popíjania koňaku a pojedania syríkov. Nuž čo vám poviem, Nikon sa nenechá zahanbiť, celý večer bol naozaj na úrovni. Ocenila som, že som po večeri vôbec nepociťovala pocit plnosti a preťaženia žalúdka a tiež fakt, že k dezertu sa musel každý postaviť, čím sa rozprúdila komunikácia medzi ostatnými hosťami navzájom a ukončenie večere a presun k barovému pultíku prebehol tak akosi spontánne. A tí, ktorí potrebovali odísť nepôsobili nevychovane, ale mohli sa vo vrave nenápadne vytratiť.

Na záver pripájam videospot, na ktorom sa môžete pozrieť ako spoločnosť Nikon uskutočnila exkluzívnu fotografickú akciu, na ktorej baletka Melissa Chapski a tanečný fotograf Laurent Liotardo predstavujú, ako nový fotoaparát Nikon D3400, digitálna jednooká zrkadlovka formátu DX pre začiatočníkov, uľahčuje realizáciu vysoko kvalitných snímkov a následne umožňuje ich okamžité zdieľanie.
A po tomto videu som pochopila prečo táto téma našej večere.

Osobne ďakujem Nikonu veľmi pekne za krásny zážitok. A aby ste sa necítili ukrátení, mám pre vás od Nikonu dva novoročné darčeky. Jedným je krásny nástenný kalendár a tým druhým krásny minidiárik na r. 2017.  Súťaž prebieha na tomto odkaze.Ďakujem Nikonu za  zapožičanie fotoaparátu Nikon D7200!

♡♡♡

1 komentár:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...