sobota 11. mája 2013

Penne con olive nere e salmone affumicato - Penne s čiernymi olivami a údeným lososom


     Ahojte moji milí. Viem, už prebehlo veľa času od môjho posledného príspevku...
Ale som tu opäť aj s novinkou. 
   Okrem toho, že som od januára rozjímala o tom, či má pre mňa blogovanie ešte zmysel, činila som sa aj v inej oblasti. S priateľom sme si otvorili malý internetový obchodík s bižutériou. Hlavným cieľom bolo stanoviť dostupné ceny zodpovedajúce reálnej hodnote a nepriživovať sa premrštenými cenami. Pravdou tiež je, že zadarmo sa to robiť nedá, preto dúfame, že by nám vec mohla aspoň trošku dopomôcť k rodinnému rozpočtu. Aj keď je naše dielko momentálne ešte v plienkach, veríme, že pretrvá a postupne sa dostane do povedomia. Veľmi nás poteší, ak nás budete odporúčať ďalej. 
   Srdečne Vás teda pozývame na návštevu k nám, na stránku Pokladíky.sk . Aj keď už funguje nejaký ten čas, máme sa ešte v tom zdokonalovať, preto privítame akékoľvek prípadné vaše postrehy. Rada by som ešte dodala, že momentálne prebieha súťaž o krásne náušničky. Nakoľko ešte nemáme veľa nasledovateľov, máte veľkú šancu na výhru. Ak vás táto informácia zaujala, všetko sa dozviete tu. Veľa šťastia! :-)

Ale späť k hlavnému zmyslu tohto blogu. Dnes si dáme cestovinku. Prekvapilo ma ako tak jednoduché jedlo môže ovplývať tak prekvapivými chuťami. Je to vďaka citrónovej šťave. Nebola som zvyknutá ju v cestovinovej zálievke používať, ale robila som chybu. Veď overte si sami. Nech sa páči:

Penne con olive nere e salmone affumicato


Pre 4 osoby si pripravíme:
  • cestoviny penne 500 g
  • čierne olivy odkôstkované a nakrájané na kolieska 60 g
  • údený losos pokrájaný na kúsky 300 g
  • strúhaný parmezán 200 g
  • olivový olej, množstvo podľa chuti
  • polovička citróna
  • petržlenová vňať na dochutenie 1PL
  • soľ 
Cestoviny uvaríme al dente v slanej vode. 
Zatiaľčo sa nám varí cestovina, pripravíme si "condimento". Lososa, parmezán, olej, citrónovú šťavu nahádžeme do veľkej misy a premiešame. 
Uvarené penne scedíme a pridáme ich k pripravenej oblohe, doplníme olivami a petržlenovou vňaťou nasekanou nadrobno. 
Premiešame a servírujeme.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...