utorok 23. februára 2010

Penne s lososom

Toto bol jeden z prvých receptov talianskej kuchyne, ktorý som sa naučila robiť. Vrátila som sa k nemu po niekoľkých rokoch. Po tak dlhom čase preto, lebo nerada v kuchyni používam smotanu na šľahanie, keďže je dosť mastná. Avšak raz za čas neuškodí. No a toto dedičstvo, aby sme neporušili autorské práva, mám od mojej sestry Jany.

Pre 2 osoby


polku alebo aj jeden celý filet čerstvého lososa (môže byť aj údený, ten dodá viac chuti, ale použijeme ho menej, cestoviny by mali byť rybou len tak „postrašené“. A pozor – má viac kalórií a soli)

1 smotanu na šľahanie

150g cestovín

1 menšia cibuľka

olivový olej

soľ


Cestoviny dáme variť. Medzitým hodíme na rozohriaty olivový olej na väčšej panvici nadrobno nakrájanú cibuľku a na kocočky nakrájaného lososa. Keď sú cestoviny dovarené, scedíme ich a hodíme na panvicu k lososovi. Zalejeme smotanou, posolíme a necháme na plameni za stáleho miešania, kým nám omáčka nezhustne. Podávame.

Neoplatí sa odkladať cestoviny takto pripravené, je lepšie ich konzumovať čerstvé, lebo zo smotany nezostane nič, len roztopený tuk a to nie je nič chutné.

1 komentár:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...